plaża

Wakacje w Polsce czy za granicą?

Wybierając się na urlop w okresie wakacji, bardzo często decydujemy się na miejscowości nadmorskie. Miejscowości tych jest bardzo dużo jednak bardzo dużą popularnością cieszy się mała miejscowość położona w województwie zachodniopomorskim jaką jest Rewal. Jest to miejscowość zarówno wypoczynkową oraz kąpieliskową. Osada ta zbudowana jest z niskich budowli , dzięki którym staje się rozpoznawalny oraz nadaje niesamowity klimat tej miejscowości. Rewal to nie tylko miejscowość nadmorska którą co roku odwiedza mnóstwo turystów, ale to również dawna osada rybacka, i nadal posiada swoją małą bazę rybacką.

Rybacy codzienne wczesnym rankiem idą ku swoim kutrom kolorowym, by wypłynąć w morze na połowy. Kiedy wracają zawsze można zakupić u nich świeżą rybę, którą możemy przyrządzić według własnego gustu, bądź też możemy zamówić rybę w smażalni, która jest fantastycznie przyrządzona. Baza noclegowa w Rewalu jest liczna, i z roku na rok coraz bardziej się rozwija. Powstają nie tylko nowe pensjonaty czy ośrodki wypoczynkowe, ale również i mieszkańcy udostępniają nocleg wczasowiczom poprzez wynajmowanie pokoi w swoim prywatnym domu. Noclegi w Rewalu to właśnie przede wszystkim pensjonaty czy kwatery prywatne. mieszkańcy z roku na rok coraz więcej inwestują na rozbudowę bazy noclegowej, a wszystko po to by turystom zapewnić nocleg o wysokim standardzie.

W centrum tej pięknej miejscowości stoi współczesny kościół, a nad brzegiem morza wybudowano taras widokowy, którego podziwia się wspaniałe Morze Bałtyckie. turyści przychodzą na taras widokowy najczęściej wieczorami, a to dlatego by podziwiać piękny zachód słońca. Atrakcji w miejscowości Rewal jest bardzo dużo, jednak jedną z takich największych dzięki którym chętnie turyści odwiedzają Rewal jest szeroka, piaszczysta plaża, czysta woda, oraz powietrze przepełnione jodem. Po za tym plażowicze mogą również korzystać z dmuchanych balonów, zjeżdżalni wodnych oraz ze skuterów wodnych. W Rewalu również znajduje się nowo wybudowana hala sportowa, oraz siłownia i korty tenisowe.

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Pixabay.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *