plaża

Plaża – wakacyjny wypoczynek

Praktycznie większość z nas co roku w wakacje odwiedza miejscowości nadmorskie. Jest to rozpowszechnione chociażby dlatego, że lato to pora roku ciepła i wszystkich ciągnie do morza, by chociaż troszkę się ochłodzić, czy poopalać. Miejscowości nadmorskich w Polsce jest bardzo dużo, a do takich najbardziej popularnych zalicza się Łebę, Mielno, Gdańsk, Kołobrzeg czy też Rewal. Rewal z tych wszystkich miejscowości, które wymieniłam jest najmniejszą miejscowością, ale za to najbardziej popularną w województwie zachodniopomorskim. Rewal w sumie jest wioską, ale również gminą, a więc stanowi administracyjne, kulturalne a także oświatowe centrum.

Rewal jest dawna osadą rybacką położona na samym wybrzeżu bałtyckim. Dziś Rewal przede wszystkim uważany jest za jedną z większych i najbardziej znanych kurortów na zachodnim wybrzeżu. Pomimo tego Rewal przede wszystkim sprawia wrażenie małej, przyjemnej oraz czystej wioski. Co roku liczba turystów odwiedzających Rewal wzrasta, dlatego też pokoje w Rewalu są bardzo potrzebne. Każdy z turystów musi mieć zapewnione miejsce noclegowe, dlatego też coraz więcej powstaje przybliskich pensjonatów, hoteli a także domów gościnnych, w których można wynająć pokój w którym będzie się mieszkało. Miejscowość Rewal przede wszystkim właśnie nastawiona jest na turystykę. Niepowtarzalny klimat tej miejscowości stwarzają niskie budowle.

Rewal jak już wspomniałam jest stara osadą rybacką i dalej do dnia dzisiejszego osiada swoją małą bazę rybacką. W centrum tej małej miejscowości stoi współczesny kościół katolicki stylizowany na łódkę. Nad brzegiem morza wybudowany jest taras widokowy, dzięki któremu można spokojnie odpocząć siedząc na ławeczce i patrząc na morze. Dla każdego turysty również ważne są różne atrakcje w danej miejscowości, tak też sport i rekreacja w tej miejscowości jest dobrze rozwinięta. Po za tym, że znajduje się tutaj wesołe miasteczko, różne kluby i puby, to również w Rewalu swoją siedzibę ma Ludowy Klub Sportowy “Wybrzeże Rewalskie.

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Pixabay.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *