paryż

Piękna Francja

Wszystkim podróżującym po urokliwej Francji można polecić Opactwo Mont-Sant-Michel. Opactwo to znajduje się na niewielkiej granitowej wysepce w południowej części cieśniny La Manche. Są to budowle Otoczne murami obronnymi, połączone ze stałym lądem groblą, która została zbudowana w 1879 roku.

W terenie tym można obserwować niezwykłe zjawisko jak występujące tutaj gwałtowne pływy morskie. W momencie kiedy poziom wody jest minimalny opactwo oddalone jest od brzegu o 1,8 km. Ta bajeczna architektura sprawia, że stanowi ono trzeci- po wieży Eiffla i wersalu najczęściej odwiedzany obiekt turystyczny we Francji. W roku 1979 cały ten kompleks został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO.

Za czasów rzymskich górę tę nazywano cmentarna ponieważ stanowiła miejsce pochówku okolicznych mieszkańców , którzy byli czcicielami boga Słońca. Według legendy na górze tej ukazał się Michał Archanioł nakazał wybudować kościół. Dzisiaj z ówczesnej kapliczki zachowały się jedynie ruiny.

Zdjęcie ze strony Pixabay.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *