plaża

Atrakcje podczas urlopu

Rewal jest jedna z najpiękniejszych miejscowości nadmorskich. Znajdują się tutaj piaszczyste , szerokie plaże, krystalicznie czyste powietrze przepełnione jodem oraz czysta woda. To wszystko sprawia, że co roku coraz więcej turystów odwiedza tą małą miejscowość w województwie zachodniopomorskim. To właśnie w Rewalu można najlepiej spędzić swój wolny czas. W Rewalu możemy znaleźć wiele pensjonatów, domków wypoczynkowych, a także pokoi gościnnych. Pokoje w Rewalu są o wysokim standardzie i na pewno zaspokajają potrzeby turystów. W Rewalu jest również wiele ośrodków, które zapewniają turystom dach nad głową. Jednym z takich ośrodków jest “Bałtyk”.

To właśnie ten ośrodek przez cały rok zapewnia gościom komfortowy wypoczynek. Oferta ośrodka “Bałtyk” jest bardzo szeroka, i zawiera ona między innymi, komfortowe pokoje w Rewalu, Restauracje, bar, sale konferencyjną, masaże, kącik dla dzieci oraz wiele innych atrakcji, dzięki którym będziemy mogli spędzać miło czas wolny. Rewal jest siedzibą gminy, a więc stanowi administracyjnny, kulturalny a także oświatowe centrum. Teren gminy Rewal obejmuje siedem miejscowości a są nimi: Niechorze, Pobierowo, Pogorzelica, Pustkowo, Rewal, Śliwin, Trzęsacz. wszystkie te miejscowości są wsiami sołeckimi, a miejscowość Rewal tak jak już wspomniałam jest siedzibą gminy. Po za tym miejscowość Rewal jest najmniejszą gminą wiejską położoną nad morzem.

Rewal jest przede wszystkim ukierunkowany na turystykę, tak też przez tą miejscowość przebiegają trzy szlaki i są to: Szlak Nadmorski im. Czesława Piskorskiego, Szlak Pobrzeża Rewalskiego, Szlak Liwiej Łuż. W Rewalu również znajdują się zabytki, które bardzo chętnie zwiedzane są przez tysiące turystów co roku odwiedzających tą miejscowość. W gminie Rewal znajdują się między innymi takie zabytki jak: Latarnia Morska Niechorze, rybacka zabudowa na rynku w Niechorzu, zespół pałacowo–folwarczny w Trzęsaczu, ruiny kościoła z przełomu XIV/XV wieku w Trzęsaczu, a także wiele innych zabytków, które są warte obejrzenia.

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Pixabay.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *