dubaj

Zyski z ropy naftowej

Na bliskim wschodzie kraje przede wszystkim zyskują ogromne bogactwo dzięki ropie naftowej, która jest pożądana na całym świecie. Co dziwne największe złoża surowców naturalnych posiada Abu Zabi natomiast pozostałe emiraty nie posiadają ogromnych złóż.

Tam wydobycie jest na bardzo niskim poziomie, poprzez to kraje te szukają bogactwa gdzie indziej. Przykładem może być Dubaj, który dzięki inwestycjom w wysokie wykształcenie i sektor usługowy stał się dziś ogromną światową potęgą handlu i usług. Ten emirat cieszy się także dużym powodzeniem turystów. Jego strategiczne położenie przyciąga ludzi nad malownicze plaże, którym towarzyszy ciepły klimat i palmy niczym z Hawaji, gdzie każdy chciałby chociaż chwile odpocząć i zapomnieć o codziennych obowiązkach i pracy.

W Emiratach Arabskich największe dochody przynosi zatrudnianie taniej siły roboczej, przybywającej najczęściej z Indii czy Filipin oraz ustalanie wysokich cen ropy naftowej. Arabowie wiedzą iż są światową potęgą naftową, więc cenią sobie ten przywilej jako dobry interes powiększający majątek.

Zdjęcie ze strony Pixabay.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *