dubaj

Zjednoczone Emiraty Arabskie

Zjednoczone Emiraty Arabskie są zaliczane do krajów najszybciej rozwijających się w zachodniej Azji. Składają się z siedmiu emiratów: Abu Zabi, Dubaj, Szardża, Adżman, Umm al-Kajwajn, Ras al-Chajma i Fudżajra. Kraj ogłosił niepodległość oraz został przyjęty do Ligi Arabskiej w 1971 roku. Leży on na bliskim wschodzie, nad Zatoką Omańską, a co za tym idzie graniczy z Omanem, Arabią Saudyjską i Katerem.

Stolicą Zjednoczonych Emiratów Arabskich jest Abu Zabi, a religią dominującą jest islam. Za język urzędowy uznano język arabski, którym włada większość zamieszkujących tam ludzi. Wyjeżdżając na wakacje właśnie do tego kraju, należy najpierw zapoznać się z kulturą i zwyczajami tamtych zakątków świata, ponieważ nasze naturalne nawyki, czy zachowania mogą zostać odczytane przez ludzi tam zamieszkujących jako obrazę ich samych bądź kraju.

Szejkowie arabscy są bardzo ważnymi postaciami w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, którym nie należy się narażać, ponieważ mogą nas postawić nawet przed trybunałem sądowym.

Zdjęcie ze strony Pixabay.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *