włochy

Zabytki we Włoszech

Włochy piękne państwo położone w południowej części Europy. Kolebka cywilizacji europejskiej, niegdyś centrum świata antycznego. Po przeszłych czasach pozostało mnóstwo pamiątek. Nie ma miasta we Włoszech, które nie posiadały by zabytków, które nie mają jakichkolwiek zabytków, które warto zobaczyć. Najczęściej odwiedzanymi miastami są stolica Włoch – Rzym, miasto zakochanych Wenecja, a także Piza, Verona.

Nie sposób wymienić wszystkich miejsc, które trzeba odwiedzić. W mieście na siedmiu wzgórzach aby zwiedzić wszystkie zabytki trzeba by było poświęcić co najmniej kilka tygodni. Już na same najważniejsze zabytki, takie jak Watykan, Koloseum czy Kapitol musielibyśmy poświęcić kilka dni. Wenecja to nie jest tylko jest plac św. Marka, pałac Dożów, to są również miejsca, gdzie zazwyczaj wycieczki nie dochodzą z powodu braku odpowiedniego czasu. I tak jest w każdym mieście.

Turyści jadą do Pizy zobaczyć krzywą wieżę, zapominają, że to miasto ma do zaproponowanie również inne ciekawe zabytki takie jak Piazza dei Cavallieri. Cała Toskania jest pełna zabytków, całe Włochy są warte podróży.

Zdjęcie ze strony Pixabay.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *