paryż

Wycieczka do Francji

O podróży do Francji marzy wielu ludzi. Nikogo też nie trzeba namawiać na wyjazd do tego wyjątkowego kraju, jest on jednym z najchętniej odwiedzanych krajów na świecie. Francja wabi szczególnie artystów, romantyków i młodych ludzi. Niewątpliwy wpływ na właśnie taką popularność na świecie ma jego stolica – Paryż. To piękne miasto, światowe centrum mody, sztuki i zabytków przyciąga rocznie milion turystów

Jednak Francja to nie tylko Paryż ale również państwo gdzie można zobaczyć wiele atrakcyjnych i ciekawych miejsc jak np. Lazurowe Wybrzeże, Wersal czy Pałac Papieski w Awinionie. Francja to również znane na całym świecie zamki nad Loarą. Zimą chętnie odwiedzane są Alpy Francuskie.

Francja to również liczne sanktuaria maryjne do których rocznie podróżuje miliony pielgrzymów. Wśród nich Lourdes to położone w południowo-zachodniej Francji. Według Kościoła rzymsko-katolickiego 11 lutego 1858 r. przy jednej z jaskiń 14-letniej dziewczynce Bernadecie Soubirous objawiła się Matka Boża. Każdy kto chodź raz odwiedzi Francję na pewno zechce tam jeszcze powrócić.

Zdjęcie ze strony Pixabay.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *