włochy

Włochy – turystyka

Większości z naszych rodaków Włochy kojarzą się ze zwiedzaniem zabytków. Owszem na Półwyspie Apenińskim jest wiele miejsc, w których możemy zobaczyć zabytki klasy świtowej, które wręcz musimy zobaczyć i podziwiać, jednak Włochy to również miejsce, gdzie świetnie można wypocząć.

Klimat panujący we Włoszech – ciepły i wilgotny powoduje, że mnóstwo osób z całej Europu ciągnie do kurortów włoskich by odpocząć po okresie wytężonej pracy. Kurorty włoskie tętnią życiem w ciągu dnia i nocy, choć mam dziwne wrażenie, że bardziej w nocy – podczas dnia gorące słońce wygania turystów na plaże, w okolice basenów. Włosi robią wszystko by do kurortów przyciągnąć ludzi, buduje się też miasteczka sezonowe, które są „czynne” tylko w okresie letnim, po za nim praktycznie są wymarłe.

Na okres wakacji, do takich miasteczek zjeżdżają nie tylko turyści ale również wszyscy Ci, którzy mają turystom zapewnić bezpieczny i miły pobyt. Włochy są wspaniałym miejscem, a zamieszkujący tu ludzie robią wszystko by turyści przyjechali do nich ponownie.

Zdjęcie ze strony Pixabay.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *