włochy

Włochy – turystyka

Większości z naszych rodaków Włochy kojarzą się ze zwiedzaniem zabytków. Owszem na Półwyspie Apenińskim jest wiele miejsc, w których możemy zobaczyć zabytki klasy świtowej, które wręcz musimy zobaczyć i podziwiać, jednak Włochy to również miejsce, gdzie świetnie można wypocząć.

Klimat panujący we Włoszech – ciepły i wilgotny powoduje, że mnóstwo osób z całej Europu ciągnie do kurortów włoskich by odpocząć po okresie wytężonej pracy. Kurorty włoskie tętnią życiem w ciągu dnia i nocy, choć mam dziwne wrażenie, że bardziej w nocy – podczas dnia gorące słońce wygania turystów na plaże, w okolice basenów. Włosi robią wszystko by do kurortów przyciągnąć ludzi, buduje się też miasteczka sezonowe, które są „czynne” tylko w okresie letnim, po za nim praktycznie są wymarłe.

Na okres wakacji, do takich miasteczek zjeżdżają nie tylko turyści ale również wszyscy Ci, którzy mają turystom zapewnić bezpieczny i miły pobyt. Włochy są wspaniałym miejscem, a zamieszkujący tu ludzie robią wszystko by turyści przyjechali do nich ponownie.

Zdjęcie ze strony Pixabay.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *