kolejka

Wesołe Miasteczko w Chorzowie

Taki polski Ala- Disneyland, znajduje się w Chorzowie, w województwie śląskim i nazywany jest Śląskim Wesołym Miasteczkiem. Można w nim znaleźć wiele różnych atrakcji. Płacąc na początku naszej wędrówki bilet wstępu za pobyt na całym terenie parku, mamy możliwość korzystania z każdej karuzeli, czy każdej atrakcji już za darmo- w cenie biletu wstępu.

Park ten powstał w 1959roku i do dnia dzisiejszego przyciąga spora rzeszę ludzi, lecz jak zauważyłam, nie jest to już tak bardzo popularne jak kiedyś, ale chętnych odwiedzających to miejsce jest wiele. Znajdziemy tam takie atrakcje jak: Beczka Śmiechu, czy Gabinet Krzywych luster, a także bardzo popularny- Diabelski Młyn, który jest charakterystyczny dla tego miejsca.

Dodatkowo na terenie parku znajdują się liczne kawiarenki, gdzie można sobie kupić coś do zjedzenia, a także sklepiki, gdzie można kupić jakąś pamiątkę z pobytu w tym miejscu. Obok Wesołego Miasteczka znajduje się ZOO. Często ludzie, którzy przyjadą do parku rozrywki, zahaczają również o zwiedzenie ZOO i zobaczenie różnych rodzajów zwierząt, nawet tych mało spotykanych.

Zdjęcie ze strony Pixabay.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *