grecja

Wakacje w Grecji

Grecja jest państwem położonym w południowo – wschodniej Europie w basenie morza Śródziemnego. Jako jedno z starożytnych państw, posiada wiele miejsc i zabytków. Jest najstarszym centrum kultury europejskiej. Będąc w Grecji pierwszym miastem, które warto zobaczyć to Ateny. Jest to największy ośrodek przemysłowy, handlowy, kulturowy i naukowy.

Głównym i najczęściej odwiedzanym miejscem w Atenach jest Akropol z Partenonem i budowle u stóp wzgórza m.in. teatr Dionizosa, pomnik Lizykratesa. Kolejne odwiedzane miejsca to tawerny w jedynej zachowanej do czasów współczesnych dzielnicy Grecji – Plaki. Ateny są specyficznym miastem gdzie miesza się kultura tradycyjnej wsi greckiej z nowoczesnym dziś miastem.

Tę chaotyczna atmosferę łagodzą sami Grecy, którzy charakteryzują się łagodnością. Ateny przez wiele osób, również Greków z powodu takiego wymieszania kultur są nazywane “największą wsią” w Grecji. Nie należy jednak zapominać o pięknych starożytnych zabytkach, które z pewnością wprowadzą nas w niesamowity nastrój i świat starożytnej Greki.

Zdjęcie ze strony Pixabay.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *