egipt

Wakacje w Egipcie

Wybierasz się na wakacje do Egiptu? To bardzo dobry wybór! Egipt jest wspaniałym miejscem na wakacje, gdyż jest tam nie tylko bardzo ładna słoneczna pogoda czego w Polsce nie raz brakuje, ale znajdują się tam wspaniałe egipskie zabytki, które zrobią wrażenie na nie jednym turyście.

Szczególnie wartym polecenia miejscem jest Kair-stolica Egiptu i zarazem trzynaste co do wielkości miasto na świecie. Miasto to leży nad słynną rzeką Nil. Jeśli będziesz w Kairze nie możesz opuścić zwiedzania słynnych piramid oraz sfinksa, które są rozpoznawalne na cały świecie. Najpierw jednak wybierz się do muzeum egipskiego w centrum Kairu, gdzie dowiesz się fascynującej historii Egiptu i będziesz mógł bardziej docenić piękno tego miejsca.

Dla każdego turysty przyjeżdżającego do Egiptu z dużego Europejskiego miasta jest nowością, że np. tubylcy pracują na ulicach przed swoimi domami, że mieszkańcy Kairu są bardzo życzliwi i sami zagadują turystów. Egipt to państwo bardzo turystyczne, praktycznie żyje z turystyki, ale przy tym jest to państwo bardzo przyjazne dla turystów i ma dla nich bardzo wiele do zaoferowania.

Zdjęcie ze strony Pixabay.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *