ankara

Stolica Turcji – Ankara

Ankara jest stolica Turcji. Bardzo ciekawe pod względem turystycznym. Warto jest się więc tam wybrać. Choćby dlatego, że jest stolicą. Stanowi ona bardzo ważny punkt zarówno pod względem przemysłowym jak i handlowym. Kiedyś znana z hodowli królików angora oraz kotów i kóz angora.

W okolicach Ankary znajdują się stanowiska archeologiczne. Będąc w Ankarze warto więc troszkę pozwiedzać, bo jest naprawdę co, a mianowicie Ruiny budowli rzymskich np. kolumna Cesarza, bizantyjskie mury obronne z cytadelą czy świątynia bogini Romy. Kolejną warto zobaczenia atrakcja turystyczną są Meczety, a także Pomnik Zwycięstwa. Warto jest także odwiedzić Muzea.

Stolica Turcji może pochwalić się bardzo atrakcyjnymi parkami, gdzie można tam się troszkę rozerwać, gdyż w skład ich wchodzą także parki rozrywki. Teatr na wolnym powietrzu, wiele zieleni i wody, a także przepiękne herbaciarnie czy kawiarnie. Ankara jest miejscem, gdzie każdy turysta znajdzie coś odpowiedniego dla siebie i opuszczając to miejsce będzie czuł jedynie zachwyt i zadowolenie.

Zdjęcie ze strony Pixabay.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *