rzeka

Spływy kajakowe

Niepodważalną atrakcją turystyczną na Mazurach są spływy kajakowe. Powstało wiele Biur Turystyki Kajakowej wyspecjalizowanych w tej branży. Organizowane są spływy jednodniowe, weekendowe, ośmiodniowe czy też integracyjne. Bardzo popularny spływ odbywa się na rzece Krutyń. Zaczyna się on w Sorokwitach, a kończy w Rucianem Nida.

Spływ ten przecina Puszczę Piską i Mazurski Park Krajobrazowy. Można z bliska podziwiać piękną przyrodę, ptaki oraz zabytki. Inne znane spływy organizowane są na rzece Rospuda, Czarnej Hańczy,Biebrzy,Pisie, Brdzie czy też Łynie. Spływy pozostawiają po sobie niezapominane wrażenia .Oglądając z bliska piękne krajobrazy, obserwując krajobrazy przychodzą na myśl słowa, że nasze Mazury to cud natury.

Dla uatrakcyjnienia spływów organizatorzy oferują ogniska,strzelanie z łuków i wiatrówek jak również jazdę na rowerach, guadach. Warto wziąć udział w takim spływie i wcale nie trzeba posiadać własnego sprzętu. Biura Turystyczne mają wypożyczalnie kajaków jak też różnych środków transportu..

Zdjęcie ze strony Pixabay.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *