woda

Wodospady, lodowce i fiordy

Co sprawia, że do zachodniej Norwegii każdego roku przybywa tak dużo turystów z całego świata? Każdy po prostu chce zobaczyć słynne wodospady, potężne lodowce i fiordy. Jednym z nich jest szesnastokilometrowy fiord Geiranger. Otoczony jest ścianami skalnymi, z których spadają ponad 250-metrowe wodospady o zabawnych nazwach takich jak Zalotnik, Welon Panny Młodej, czy Siedem Sióstr.

Te wspaniałe zjawisko można zobaczyć z punktu widokowego Dalsnibba. Ponad to dreszczyku emocji dostarczy przejazd drogą Trolli i Drogą Orłów. Zostały one poprowadzone ostrymi zakrętami. W niektórych miejscach dosłownie wiszą nad przepaścią. Na szczęście co kilka kilometrów znajduje się punkt odpoczynkowy, w którym można zatrzymać się nachwalę i po podziwiać widoki.

Kolejną atrakcją jest jeden z największych wodospadów Norwegii środkowej. Na 150-metrowy Voringfossen można dostać się turystyczną ciuchcią, która pokonuje 500m różnicy wysokości po krętych trasach górskich, na drodze Trolltoget do Eidfjordu. Są to świetne miejsca dla turystów szukających spokoju, pięknych widoków, ale także dreszczyku emocji

Zdjęcie ze strony Pixabay.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *