las

Rozrywka w Mazurach

W celu uprzyjemnienia pobytu turystów w polskiej krainie tysiąca jezior organizowane są różne programy rozrywkowe. Już od 30 lat w Mrągowie odbywa się Piknik Muzyki Cantry. Impreza przyciąga tysiące miłośników tej muzyki. W Mrągowie odbywa się też Festiwal Muzyki Kresowej transmitowany przez telewizję, popularne są również Noce Kabaretowe w tym mieście.

Dla upamiętnienia zwycięskiej bitwy pod Grunwaldem corocznie ma miejsce inscenizacja tego wydarzenia. Chętni turyści przywdziewają wtedy zbroje i kruszą ze sobą kopie. Na Mazurach nie można się nudzić. Nie brakuje ofert dla uprawiających różne rodzaje sportów jak też dla ludzi mniej aktywnych. Po jeziorach pływają statki pasażerskie z których można zachwycać się krajobrazem i przyrodą Mazur. Ludzie upojeni pięknymi widokami dochodzą do wniosku, że nasze Mazury to cud natury.

Do ciekawych miejsc mazurskiej krainy możemy dojechać busem, bryczką,rowerem a także spokojnie dojść na piechotę. Organizowane są wycieczki konno. Biura turystyczne wprost prześcigają się w oferowaniu atrakcji

Zdjęcie ze strony Pixabay.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *