las

Rezerwaty zwierząt

Obfitość lasów, jezior, użytków zielonych stwarza doskonałe warunki do życia wielu gatunkom zwierząt, gdzie indziej już wymarłych. Dla ratowania tych gatunków utworzono na 100h w Kadzidłowie Park Dzikich Zwierząt. Można spotkać tu tarpany,daniele,wilki skandynawskie,lisy,bobry,dziki czy żubry. Obserwując te zwierzęta nachodzi myśl, że nasze Mazury to cud natury.

Na terenie Puszczy Boreckiej utworzono rezerwat dający schronienie głównie żubrom. Robi się starania, by docelowo żyło w rezerwacie 90 żubrów. Spotkać tu można jeszcze rysie,łosie, wilki, lisy czy jelenie. Na terenie rezerwatu gnieżdżą się rzadkie okazy ptaków takich jak perkozy,bociany czarne, kanie czarne jak też orły bieliki. Obfitość ryb w jeziorach sprzyja rozmnażaniu tych gatunków.

Wszystkie te zwierzęta wzbudzają podziw i szacunek u turystów. Do rezerwatów prowadzą różne szlaki turystyczne a odwiedzający je ludzie mogą za niewielką opłatą obserwować okazy zwierząt, a po drodze podziwiać niespotykaną przyrodę. Rezerwaty utrzymują się same z opłat zwiedzających.

Zdjęcie ze strony Pixabay.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *