egipt

Podróż na wielbłądzie

Nie wiesz, gdzie wybrać się na wakacje? W biurach podróży, aż roi się od przeróżnych ofert w przeróżne zakątki świata. Wybierz się do Egiptu, a na pewno nie pożałujesz. Na pewno znasz Egipt z opowiadań, bo któż nie słyszał o słynnych piramidach w Gizie oraz Sfinksie. Teraz możesz zobaczyć je na własne oczy.

Będąc w Egipcie będziesz mógł również zasmakować tamtejszej kuchni, przejechać się na wielbłądzie przez pustynie czy też porozmawiać z życzliwymi tubylcami. Egipt ma do zaoferowania naprawdę wiele, a przede wszystkim swoją bogatą historię. W Egipcie warto zwiedzić takie miasta jak Kair, gdyż jest to stolica Egiptu i tym samym trzynaste co do wielkości miasto na świecie. Znajdują się w nim wspaniałe budowle oraz słynne piramidy.

Kolejnym miastem jest Aleksandria, miasto legenda to w nim mieszkali wielcy filozofowie czasów starożytnych. Interesującym miastem jest również Hurghada, które kiedyś było wioską rybacką, dziś natomiast jest to wspaniały kurort wypoczynkowy, gdzie możesz nurkować, uprawiać windsurfing czy też wybrać się na safari pustynne.

Zdjęcie ze strony Pixabay.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *