plaża

Plaża – wakacyjny wypoczynek

Praktycznie większość z nas co roku w wakacje odwiedza miejscowości nadmorskie. Jest to rozpowszechnione chociażby dlatego, że lato to pora roku ciepła i wszystkich ciągnie do morza, by chociaż troszkę się ochłodzić, czy poopalać. Miejscowości nadmorskich w Polsce jest bardzo dużo, a do takich najbardziej popularnych zalicza się Łebę, Mielno, Gdańsk, Kołobrzeg czy też Rewal. Rewal z tych wszystkich miejscowości, które wymieniłam jest najmniejszą miejscowością, ale za to najbardziej popularną w województwie zachodniopomorskim. Rewal w sumie jest wioską, ale również gminą, a więc stanowi administracyjne, kulturalne a także oświatowe centrum.

Rewal jest dawna osadą rybacką położona na samym wybrzeżu bałtyckim. Dziś Rewal przede wszystkim uważany jest za jedną z większych i najbardziej znanych kurortów na zachodnim wybrzeżu. Pomimo tego Rewal przede wszystkim sprawia wrażenie małej, przyjemnej oraz czystej wioski. Co roku liczba turystów odwiedzających Rewal wzrasta, dlatego też pokoje w Rewalu są bardzo potrzebne. Każdy z turystów musi mieć zapewnione miejsce noclegowe, dlatego też coraz więcej powstaje przybliskich pensjonatów, hoteli a także domów gościnnych, w których można wynająć pokój w którym będzie się mieszkało. Miejscowość Rewal przede wszystkim właśnie nastawiona jest na turystykę. Niepowtarzalny klimat tej miejscowości stwarzają niskie budowle.

Rewal jak już wspomniałam jest stara osadą rybacką i dalej do dnia dzisiejszego osiada swoją małą bazę rybacką. W centrum tej małej miejscowości stoi współczesny kościół katolicki stylizowany na łódkę. Nad brzegiem morza wybudowany jest taras widokowy, dzięki któremu można spokojnie odpocząć siedząc na ławeczce i patrząc na morze. Dla każdego turysty również ważne są różne atrakcje w danej miejscowości, tak też sport i rekreacja w tej miejscowości jest dobrze rozwinięta. Po za tym, że znajduje się tutaj wesołe miasteczko, różne kluby i puby, to również w Rewalu swoją siedzibę ma Ludowy Klub Sportowy “Wybrzeże Rewalskie.

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Pixabay.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *