egipt

Piramidy w Gizie i Sfinks

Co kojarzy Ci się z Egiptem? Czy tylko piramidy w Gizie oraz Sfinks, najsławniejsza rzeźba przedstawiająca postać leżącego lwa z ludzką głową? Otóż w Egipcie znajdują się również inne równie ciekawe miejsca. Należą do nich : Memfis dawna stolica Egiptu i jedno z najsławniejszych starożytnych miast. Meczet Muhammada Alego jeden z największych meczetów w Kairze.

Al-Azhar czyli teologiczna uczelnia muzułmańska i jednocześnie najstarszy uniwersytet świata. Muzeum Egipskie w którym znajdują się największe skarby starożytnego Egiptu między innymi złota maska Tutenchamona. Kolejnym magicznym miejscem w Egipcie jest bazar Khan al-Khalili, jest to jeden z najstarszych bazarów świata, pełen wąskich alejek i przedmiotów ręcznie wykonanych.

W Egipcie możemy nawet zakupić własnego wielbłąda na targu wielbłądów w Birkaszu. A jeśli chcesz usłyszeć Kairską Orkiestrę Symfoniczną musisz wybrać się do Opery Kairskiej. Jak widać Egipt to nie tylko piramidy i Sfinks, ale również wiele innych ciekawych miejsc wartych odwiedzenia.

Zdjęcie ze strony Pixabay.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *