tyrol

Piękno austriackiego Tyrolu

Miejscem atrakcyjnym zarówno latem, jak i zimą jest Tyrol austriacki. Jest to trzeci pod wzglądem wielkości land Austrii. Jego stolicą jest Innsbruck. Znajduje się tutaj pięć lodowców: Kaunertal, Pitztal, Soldem, Stubai i Hintertux. Najwięcej turystów zjawia się zimą. Należą do nich przede wszystkim miłośnicy nart. S

pora liczba wyciągów i kolejek podnosi atrakcyjność tego miejsca. Nie jest to jednak miejsce tylko dla mistrzów tego sportu. Na tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z nartami, czekają instruktorzy. Kilkadziesiąt turystycznych ośrodków oferuje turystom wszelkie możliwe wygody. Latem również można skorzystać z oferowanych atrakcji. Zalicza się do nich między innymi: spływy rzeczne, paralotniarstwo, jazdę konną oraz rowerem. Wokół roztaczają się piękne alpejskie łąki.

Z uwagi na wysoki poziom rolnictwa, nie brakuje w tym okresie również widoku pasących się długowłosych owiec. W dali ukazują się lodowce. Widoki te zapierają dech w piersiach. Mimo wielu letnich atrakcji, to jednak zima jest okresem, w którym do Tyrolu napływają rzesze turystów z pobliskich krajów.

Zdjęcie ze strony Pixabay.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *