dubaj

Ograniczenia kobiet w Arabii

Interesującą sprawą są w restauracjach w Zjednoczonych Emiratach Arabskich specjalnie wydzielone sektory dla kobiet, kobiet z dziećmi, mężczyzn i rodzin. Tutaj w tym podziale jest zauważalny pogardliwy stosunek wobec kobiet. Nie mogą one przyjść do restauracji ze swoim mężem i razem z nim siedzieć, muszą się udać do miejsca wytyczonego dla nich.

Podobne sektory są wytyczone także w bankach, parkach, szkołach i innych miejscach publicznych. W luksusowych hotelach i restauracjach owe zasady już się są przestrzegane, ze względu na dużą liczbę turystów, chcący po swojemu zjeść obiad. Ograniczenia, a wręcz całkowita niezależność dotyczy płci żeńskiej w dziedzinie podróżowania. Nie mogą one podróżować bez męża lub bez jego zgody, tak samo na wyjazd dzieci zgodę musi wyrazić ich ojciec. Matka nie ma tutaj nic do dyskusji.

Kobiety w Emiratach Arabskich nie mogą także prowadzić samochodów, więc są one praktycznie w każdej dziedzinie życia zależne od mężczyzn. Początkowo od ojca, braci i w końcu od męża.

Zdjęcie ze strony Pixabay.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *