las

Najpiękniejsza kraina geograficzna w Polsce

Mazury to jedna z najpiękniejszych krain geograficznych nie tylko w Polsce ale również w całej Europie. Mazurskie jeziora to przepiękne dziewicze tereny, dzika przyroda i mnóstwo możliwości do czynnego wypoczynku właściwie o każdej porze roku. Jednak najwięcej turystów przybywa tutaj od wiosny do jesieni czyli w sezonie żeglarskim.

Niezliczone jeziora umożliwiają żeglugę właściwie dla wszystkim fanatyków tego sportu. To tutaj również jest wiele szkól żeglarskich gdzie można stawiać pierwsze kroki na jachtach. Jednocześnie baza turystyczna jest na tyle zróżnicowana ( hotele, pensjonaty, prywatne kwatery, kampingi oraz pola namiotowe), że przygotowane są właściwie na każdą kieszeń. Tutaj wypoczywają zarówno młodzi ludzie jak i całe rodziny.

Ale Mazury to przede wszystkim spokój, cisza i świeże powietrze. Nie kończące się lasy to raj dla zbieraczy jagód i grzybów a pięknie plaże nad jeziorem to raj dla amatorów opalania i kąpieli w ciepłej wodzie. Wieczorami natomiast zaczyna tętnic życie w nocnych knajpach i na promenadach.

Zdjęcie ze strony Pixabay.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *