grecja

Meteory w środkowej Grecji

Meteory to masyw skał z piaskowca znajdujące się w środkowej Grecji na północno – zachodnim krańcu równiny tesalskiej. Jest to centrum klasztorne, a skały te uznawane są za las skalny. Od XI wieku skały te uznawane są za obraz wielkości Boga. W klasztorach tych była umacniana wiara, przebywano tutaj aby pozbyć się pewnych nawyków, a wiarę wzmacniać modlitwą.

Na każdą słabość, na każde zniechęcenie lekarstwem było Pismo Święte. Ludzie, którzy odwiedzają to miejsce czują się wyjątkowo. Czują się oczyszczeni i zbliżeni bardziej do Boga, niż w jakimkolwiek innym miejscu na ziemi. Z 21 klasztorów, które funkcjonowały w tym miejscu, dziś działa tylko 6. Są to 4 męskie i 2 żeńskie.

Klasztor Metamorfozy, Warlama, Świętej Trójcy, Świętego Stefana Męczennika, Rusanu, Świętego Mikołaja Odpoczywającego. Pozostałe 15 klasztorów są niezamieszkane. Możliwe jest zwiedzenie klasztoru, należy jednak pamiętać o odpowiednim stroju czyli długie spodnie, zakryte ramiona. Będąc w tym miejscu na pewno poczujemy się wyjątkowo.

Zdjęcie ze strony Pixabay.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *