kapadocja

Kraina Kapadocja

Kapadocja jest to kraina historyczna położona w Tureckiej Anatolii. Ukształtowana została około 60 milionów lat temu. Jest to miejsce niepowtarzalne, raz zobaczone utkwi w naszej pamięci na zawsze. Księżycowe krajobrazy, które powstały dzięki trzem wulkanom, a mianowicie Erciyes, Hasan oraz Gollu, skalne grzyby czy tzw. bajkowe kominy, sprawią, że patrząc na nie zabraknie nam tchu w piersiach.

Nie da się tego widoku opisać w taki sposób, aby poczuć to w taki sam sposób widząc to na żywo. Na tę chwilę można zwiedzić, aż 5 poziomów podziemnych korytarzy. Atrakcją turystyczną Kapadocji jest na pewno Uchisar czyli skalne miasto, ale także skalne kościoły w Goreme, których jest aż 30 wykutych w miękkim tufie oraz Dolina Miłości i Dolina Wyobraźni.

Jest to miejsce atrakcyjne pod względem turystycznym i znacznie tańszym, niż inne miejsca odwiedzane przez turystów. Jeśli wybieramy się samodzielnie na wycieczkę można skorzystać z noclegu np. w pensjonacie wykutym w miękkiej skale. Warto spróbować także tutejszego wina.

Zdjęcie ze strony Pixabay.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *