dubaj

Kobieta Araba

Kobiety w krajach Zjednoczonych Emiratów Arabskich są bardzo źle traktowane. Nie mają praktycznie w ogóle żadnego prawa do głosu, a tym bardziej wypowiadania swoich opinii. Płeć żeńska według arabów ma im służyć, ponieważ oni są panami.

Kobiety wykonują wszystkie obowiązki domowe, noszą ciężkie zakupy, kiedy to ich mężowie idą obok nich dumni i bladzi. Mężczyźni traktują w tych krajach swe żony jak służące, te często są przez nich bite i wykorzystywane seksualnie. Niestety według ich prawa mąż może robić ze swoją małżonką co tylko chce, ponieważ od dnia ślubu ona jest jego własnością. Rządy akceptują takie zasady, co u nas- w Europie byłoby niedopuszczalne. W chwili rozwodu wyłączne prawo do opieki nad dziećmi ma ich ojciec.

Kobiety muszą nosić czarny strój, zakrywać twarz i włosy, nawet na plaży muszą mieć na sobie specjalny nie odsłaniający niczego strój kąpielowy, lub po prostu codzienną szatę. Co ciekawe mężczyzna tylko musi zakrywać ciało od pasa w dół i gdzie w tym kraju jest sprawiedliwość?

Zdjęcie ze strony Pixabay.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *