grecja

Górzysty półwysep Athos

Athos jest to górzysty półwysep w Grecji. Na półwyspie tym rządzą mnisi, a miejsce jest to bardzo strzeżone przez policję. Nie wolno tutaj przybyć inną drogą, jak drogą morską, oczywiście pod ścisłym nadzorem. Jest to miejsce dostępne dla osób , które tutaj mieszkają.

Turyści mogą je odwiedzać, ale mogą tutaj przebywać tylko 3 dni po tym czasie musieliby się ubiegać o przedłużenie pobytu. Strój tutaj musi być stonowany, odpowiedni dla tego miejsca, a pielgrzymki mają jedynie charakter religijny. Zakazane jest także posiadanie aparatów przez turystów. Nie mogą tutaj przebywać także kobiety, nie dotyczy ten zakaz jedynie ludzi, ale także zwierząt nawet domowych.

Osobnicy mogący przebywać na górze Athos to jedynie mężczyźni. Mnisi, którzy tutaj zamieszkują żyją w bardzo surowych warunkach, bardzo często przebywają w odosobnieniu. Zajmują się głównie rolnictwem i handlem. Jeżeli na statku turystycznym znajduje się kobieta nie może się on zbliżyć do brzegu na odległość mniejszą niż 500 m. Każdy tutaj dba o siebie indywidualnie.

Zdjęcie ze strony Pixabay.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *