egipt

Co warto zwiedzić w Egipcie?

Chyba wszyscy znają jedno z najbardziej charakterystycznych i sławnych państw starożytnych jakim jest Egipt. To niezwykłe państwo położone jest w północno-wschodniej Afryce, od północy państwo to graniczy z Morzem Śródziemnym a od wschodu z Morzem Czerwonym.

W Egipcie przeważa klimat suchy, dlatego też ładna pogoda jest tam wręcz gwarantowana. Egipt posiada za stolicę jedno z największych miast na świecie- Kair. Kair leży nad rzeką Nil i jest miastem, które robi wrażenie szczególnie, że znajduje się prawie, że pośrodku pustyni. Niedaleko Kairu znajduję się miasto Giza, w którym to znajdują się słynne piramidy w tym piramida Cheopsa, która jako jedyna utrzymała się do dzisiaj jako jeden z siedmiu cudów starożytnego świata.

Oprócz piramid znajduje się tam również rozsławiony Sfinks z którym koniecznie trzeba zrobić sobie zdjęcie jako pamiątkę z Egiptu. W Egipcie warte zwiedzenia są również inne miasta takie jak: Aleksandria, Hurghada czy też Sharm el-Sheik. To również są wyjątkowe miejsca do zwiedzania.

Zdjęcie ze strony Pixabay.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *