dubaj

Budowle Dubaju

Miasto Dubaj, które leży w Zjednoczonych Emiratach Arabskich stało się jedną z największych kolebek świata w dziedzinie nowatorskiej architektury budowlanej. Miejsce to słynie także z bicie rekordów Guinnesa , bardzo głośnych imprez sportowych na nieprawdopodobnych stadionach oraz szerokim rynku usług przede wszystkim handlowym.

Powstała w 2008 roku galeria handlowa Dubaj mall, jest największym na świecie obiektem handlowym skupiającym w sobie 1000 sklepów. Jednak głównym przedsięwzięciem władz Dubaju jest stworzenie największego na świecie sztucznego nadbrzeża- Palm Islands. Ostatnia y wysp jest jeszcze w trakcie budowy ale efekt już jest widoczny. Wyspy mają mieć kształt palm i mają być widoczne z przestrzeni kosmicznej, ostatnia ma być największa.

Na nich mają być później zbudowane cudowne kurorty nadmorskie, wille, luksusowe hotele, biurowce, kina czy inne obiekty służące do celów handlowych. U podstaw palm mają powstać kolejne niepowtarzalne wieżowce, będące perłami architektury światowej.

Zdjęcie ze strony Pixabay.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *