austria

Atrakcyjność Austrii

Austria jest jednym z europejskich państw. Składa się jednak z dziewięciu landów, czyli krajów związkowych. Jej stolicą jest Wiedeń- miejsce wyjątkowo piękne, pełne zabytków. Wielu twierdzi, że miasto to najpiękniejsze jest nocą. Językiem obowiązującym jest niemiecki. Jedynym minusem jest brak dostępu do morza.

Jednakże ten niedostatek zrekompensowany jest przez piękne górskie rejony. Austria to kraj, który może zaoferować przyjeżdżającym turystom wiele atrakcji. Warte zwiedzenia są między innymi następujące miejsca: Wiedeń pełen zabytkowych budowli, górski Salzburg i Tyrol, Innsbruck z zamkami, rolniczy Flachgau, kopalnia soli w Tennengau. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie.

Zabytkowa architektura, muzea, kopalnie idealnie nadają się dla tych, którzy uwielbiają zatłoczone miasta. Ceniący spokój mogą wybierać pomiędzy wieloma turystycznymi ośrodkami. Wypoczynek w Austrii, niezależnie od pory roku, jest bardzo dobrym wyborem. Żeby jednak móc skorzystać z oferowanych atrakcji, trzeba mieć trochę oszczędności.

Zdjęcie ze strony Pixabay.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *