egipt

Arabska Republika Egiptu

Egipt – oficjalnie Arabska Republika Egiptu, jest to państwo położone w północno-wschodniej Afryce, które z północy otacza Morze Śródziemne a ze wschodu Morze Czerwone. Państwo to żyje przeważanie z turystyki, gdyż jest jednym z częściej odwiedzanych miejsc na świecie. Stolicą Egiptu jest Kair jest to trzynaste miasto na świecie pod względem wielkości.

To właśnie tuż obok Kairu leżą słynne piramidy między innymi piramida Cheopsa, która przetrwała do dziś jako jedna z siedmiu budowli z listy siedmiu cudów starożytnego świata. Obok piramid znajduje się również słynny Sfinks. W Egipcie znajduję się jednak więcej miast wartych odwiedzenia, tymi miastami są: Aleksandria, Hurghada oraz Giza.

Będąc w Egipcie warto również odwiedzić Świątynie Abu Simbel, które są niesamowitym miejscem. Warto również odwiedzić Sharm el-Sheik które jest jednym z najpiękniejszych miejsc do nurkowania oraz podróżowania przez pustynie. Jest jeszcze jedno miejsce dla pragnących spokojnego odpoczynku, jest to miasto Dahab. Miasto to słynie ze złocistego piasku i pięknych plaż.

Zdjęcie ze strony Pixabay.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *